۱۳۹۷/۱۰/۲۰

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم خواستار ارائه برنامه و طرح عملیاتی برای رفع آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، مفاسد اجتماعی، افسردگی، سلامت روان و افزایش نشاط اجتماعی از سوی نهادهای مرتبط شد

معاون استاندار گفت: آسیب های اجتماعی موضوع بسیار مهمی است که باید به شکل ویژه به آن توجه شود.

 


به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم مهندس صحرائیان در جلسه ستاد فرهنگی اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی شهرستان جهرم عنوان کرد: هر جا که به فرهنگ جامعه بی توجهی کرده ایم و مسائل فرهنگی مورد بی مهری و غفلت واقع شده است، از همانجا لطمه خورده ایم. جامعه ای که دارای تمدن و پیشینه فرهنگی نباشد دارای هویت و اصالت نیست.

وی افزود: در جامعه با فرهنگ و با هویت حرمت ها حفظ خواهد شد و با آسیب های اجتماعی کمتری روبرو خواهیم شد و اینها با هم ارتباط مستقیم دارند. در جامعه با هویت و اصالت قطعاً جرائم کمتری اتفاق خواهد افتاد.


نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم با بیان اینکه بدون طراحی نقشه‌راه نمی توان به این مهم دست یافت، ابراز داشت: بایستی با مطالعه دقیق و هم افزایی همه ارگان ها، سازمان های فرهنگی و تشکل های مردمی مسائل فرهنگی را در جامعه ارتقاء داده و از بروز واگرایی خرده فرهنگ ها پرهیز کرد.


مهندس صحرائیان هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی مسئولان ذیربط با شرح وظایف رسته و حوزه مأموریت خود عنوان کرد و اضافه نمود: دستگاه های مرتبط نه تنها باید به وظایف خود عمل کنند بلکه فراتر از آن، به عنوان فردی دلسوز در راستای دغدغه مردم و جامعه و مخصوصاً شهر و شهرستان و در جهت کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم برگزاری این جلسات خروجی مثبت و موثری داشته باشد و از جلسات فرمایشی خارج شویم و در این حوزه کار علمی و تخصصی شود که برای جهرم منشا آثار خیر باشد.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم خواستار تلاش و فعال شدن این ستاد به شکل واقعی و عملیاتی شد و بیان داشت: جلسات نباید در حد تنظیم یک گزارش و یک دستور کار و حالت تشریفاتی و فرمایشی باشد.


مهندس صحرائیان  به تشریح کمیته های متشکل زیر مجموعه این ستاد پرداخت و گفت: ۹ کمیته تخصصی زیر مجموعه این ستاد عبارتند از کمیته فرهنگی، کمیته پژوهشی و دانشجویی، کمیته اجتماعی، کمیته سلامت روان، کمیته آسیب های حوزه دانش آموزی، کمیته بانوان، کمیته ورزش و جوانان، کمیته رسانه و فضای مجازی و کمیته سازمان های مردم نهاد که لازم است کمیته های تخصصی تشکیل شده، کار خود را بصورت تحقیقات میدانی و تخصصی آغاز کرده و جلسات خود را برگزار کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تشکیل این کمیته ها باعث هدفمند تر شدن و هم افزایی با خروجی مناسب و موثر می باشد و از هدر رفت وقت و هزینه جلوگیری می شود و بطور یقین نتایج بدست آمده از این کمیته ها، ما را در ایجاد راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی یاری می کند.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم تاکید کرد: لازم است جلسات آتی این ستاد، پژوهش‌محور باشد و بصورت کاربردی دنبال شود و کمیته های تخصصی نتایج گزارشات، تحقیقات و یافته های خود را ارائه دهند.

 


منبع : فرمانداری شهرستان جهرم

کد خبر : 70535
تعداد بازدیدها : ۵۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است