۱۳۹۷/۱۰/۱۷
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم

پایه و اساس مشارکت های اجتماعی، جوانان هستند

معاون استاندار گفت: نسل جوان به عنوان نیروی فعال و محرک، پرتلاش و با احساس میتواند نقش خوبی در پیشرفت یک جامعه ایفا کند و اگر از ظرفیت جوانان استفاده شود، جامعه یک نشاط و پویایی بزرگ پیدا می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، مهندس صحرائیان در نشست هم اندیشی با اعضای سازمان مردم نهاد خانه مهر جوان گهرم، با بیان اینکه باید به جوانان توجه لازم شود تا بتوانند ظرفیت خود را شکوفا کنند، اظهار داشت: جوان و جوانی دارای آثاری بسیار مهم در همه دنیا و ایران است و باید به مسائل جوانان بیش از پیش توجه شود زیرا آنها محور اصلی تحول و توسعه هستند.

وی افزود: جوان دوست دارد در عرصه های مختلف حضور داشته و دیده شود که این مهم مسئولیت ما را در پذیرش و نگاه ویژه به این قشر اثرگذار، چندین برابر می کند.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اشاره به تأثیر به سزای کارِ گروهی در انجام امور، ابراز داشت: جلسات هم اندیشی و تیمی فرصتی را برای همکاری و به اشتراک گذاشتن ایده ها فراهم می کنند که لازم است در راستای تولید اشتغال و ایجاد نشاط اجتماعی ایده پردازی شود و در این زمینه طرح های نو ارائه گردد تا در کشور به عنوان طرح های پایلوت برگزیده شوند.

مهندس صحرائیان تأکید کرد: اشتغال و شادی از اصلی ترین نیازهای جوانان بوده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی به نقش تشکل های مردم نهاد در جذب جوانان پرداخت و عنوان کرد: تشکل های مردم نهاد نقش موثری در جذب جوانان در برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی دارد و زمینه ارتقای بیشتر را در امور مختلف فراهم می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم اذعان کرد: با توجه به ماهیت تصدی گرایانه بسیاری از امور دولتی، بدون شک سازمان های مردم نهاد می توانند به مراتب کم هزینه تر، سودمندتر و پربهره‌تر برنامه های مختلف را اجرا کنند.

مهندس صحرائیان استفاده از خرد جمعی را زمینه ساز توسعه شهرستان دانست و خاطر نشان کرد: رفع مشکلات، زمینه سازی و ایجاد بستر مناسب برای توسعه شهرستان نیازمند بهره گیری از خرد جمعی می باشد و جوانان میتوانند به عنوان بازوان و یاورانی متخصص با ارائه طرح های مختلف و جدید، مسئولین را در جهت پیشرفت شهرستان کمک کنند.


منبع : فرمانداری شهرستان جهرم

کد خبر : 70501
تعداد بازدیدها : ۴۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است