۱۳۹۷/۰۷/۱۶
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم

برای پُر کردن چاه های غیرمجاز، سراغ دانه درشت ها بروید

معاون استاندار بر لزوم حفاظت و حراست از منابع آب در این شهرستان تاکید کرد و گفت: مسئولان ذی ربط برای پُر کردن چاه های غیر مجاز در این منطقه باید به سراغ دانه درشت ها و افراد صاحب نفوذ بروند.به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم علیرضا صحرائیان، در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان جهرم، با انتقاد از موضوع تخلیه برخی از چاه های غیرمجاز در این شهرستان که پیشتر پُر شده بود، بیان داشت: آب فروشی و انتقال آب از یک پلاک کشاورزی به پلاک دیگر از آفت ها و مشکلاتی است که موجب کاهش ذخایر آب جهرم می شود.

وی افزود: با استناد به مطالبی که در این زمینه از آن مطلع هستیم، گاهی خرید و فروش در این حوزه با مبالغی حدود ۲۰ میلیارد ریال صورت می گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم از رسانه‌ها خواست درباره حفاظت از منابع آب در این شهرستان، تلاش و فرهنگ‌ سازی بیشتری داشته باشند.

مهندس صحرائیان در بخش دیگری از سخنان خود، ساماندهی روان آب ها و بهره گیری درست از آنها را ضروری دانست و اظهارداشت: باید شهرداری ‌ها برای مهار و هدایت روان‌آب‌ها، طرح های نیمه ‌تمام کانال‌های هدایت آب به سمت رودخانه و سدها، تدابیر موثری بیندیشند تا در هنگام بارندگی با بحران مواجه نشویم.

وی بیان داشت: بیشترین آسیب‌های سیل ۹۵ در شهرستان جهرم به دلیل سوء مدیریت در مهار روان‌ آب‌های شهر جهرم بود.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم با بیان اینکه جهرم جزء معدود شهرهایی است که جنوب آن از شمالش مرتفع‌تر است، عنوان کرد : همین امر باعث تجمع روان‌ آب‌ها در نواحی شمال شهر می‌شود و شهرداری برای مناطق آسیب‌ پذیر این شهر مانند فرهنگ شهر، شهرک فاطمیه، بهاران و زیباشهر نباید مجوز زیر زمین صادر کند.

مهندس صحرائیان بیشترین تخریب در سیل ۹۵ جهرم در زیر زمین واحدهای مسکونی ذکر کرد.

وی ادامه داد: همچنین گذر آب‌های سطحی، مسیل‌ها و آبراهه ‌ها باید بررسی شود و شهرداری مکلف است، اولویت اول امور عمرانی را به لایروبی، جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی، کشاورزی و به ‌ویژه تنه‌های نخل از کانال ‌ها و جوی‌های آب اختصاص دهد.


منبع : فرمانداری شهرستان جهرم

کد خبر : 69141
تعداد بازدیدها : ۴۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است