۱۳۹۷/۰۸/۰۹
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم تاکید کرد

لزوم نهادینه شدن فعالیت های پدافند غیرعامل در ادارات

معاون استاندار گفت: پدافند غیر عامل فرصت مغتنمی است که با اجرای برنامه های مفید، متنوع و فراگیر در حوزه های عمومی و تخصصی نسبت به معرفی دستاورد ها و گفتمان سازی عمومی و نهادینه کردن آن در آحاد جامعه اقدام نماییم.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، مهندس صحرائیان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل، اظهار داشت: با عنایت به رهنمود ها و تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر اهمیت پدافند غیر عامل در برابر انواع تهدید های فرا روی، لازم است با روحیه جهاد و مقاومت و با مدیریت انقلابی و کارآمد، در تعمیق و نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیر عامل در کشور اقدام شایسته به عمل آید.
 
وی افزود: اولویت بخشیدن به اقدامات عملی پدافند غیرعامل در طرح ها و برنامه ها به منظور مصونیت بخشی، تاب آوری و ایمن سازی زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور، از جمله دستورالعمل های پدافند غیر عامل است.
 
رئیس ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل شعار این هفته را ((پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حسینی)) عنوان کرد و افزود: از جمله اهداف این هفته، معرفی دستاورد های پدافند غیرعامل و فرهنگ سازی آن در سطح جامعه و مخصوصا زیرساخت های حیاتی کشور است.
 
مهندس صحرائیان در خصوص برنامه های پیش بینی شده جهت اجرا در هفته پدافند غیر عامل در جهرم، بیان داشت: از جمله برنامه های پیش بینی شده، اجرای مانور نوع c توسط مرکز بهره برداری خطوط انتقال گاز، اجرای مانور قطع برق در محدوده ای معین و برقرای جریان برق در کمترین زمان، اجرای مانور خارج شدن چاه آبرسانی آب شرب شهری از مدار و پشتیانی منطقه تحت پوشش از طریق دیگر خطوط انتقال آب، بدون تاثیر گذاری در تداوم خدمات دهی به مشترکین می باشد.
 
وی افزود: همچنین مانورهای ناگهانی و پیش بینی نشده ای نیز به جهت مشخص شدن میزان آمادگی ادارات و ارگان های خدمات رسان، در دستور کار این ستاد قرار دارد.

 


منبع : فرمانداری شهرستان جهرم

کد خبر : 69461
تعداد بازدیدها : ۱۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است